Fałszywe wiadomości ! UWAŻAJCIE!


W związku z ostatnio docierającymi do nas informacjami chcieliśmy przekazać kilka uwag aby uniknąć i zabezpieczyć się przed oszustwami. 

1. Firma Matrix rozsyła wiadomości WYŁĄCZNIE INFORMACYJNE. Nie podaje w swoich wiadomościach żadnych linków do portalów transakcyjnych czy płatnościowych a jedynie do panelu klienta gdzie można sprawdzić swoje saldo. Poprawny i jedyny adres to https://panel.matrixinternet.pl/ 

2. Rozsyłane przez nas informacje są przekazywane:

- drogą mailową wyłącznie z adresu mailowego: biuro@matrixinternet.pl

- sms-owo z nr telefonu:509 242 509, 505 046 206, 533 733 041, 512 232 500, 505 150 486, 570 507 444.

za pomocą zautomatyzowanego systemu bez możliwość odpowiedzi na wiadomość.


Warto zwrócić uwagę na poprawność maila gdyż oszuści potrafią dorzucić jedną literkę do maila a my w codziennym zabieganiu nie zwracamy na to uwagi.
 

Częstym zabiegiem oszustów jest prośba o płatność na jakąś nieznaczącą kwotę np. : „Ze względu na brak wpłaty Twoje konto zostanie zablokowane. Aby zapobiec blokadzie prosimy o wpłatę 1,00zł.  – to przykładowy SMS, jaki może trafić na naszą komórkę.  Dlatego zwracamy uwagę, że jedynymi nr telefonów, w których może być zawarta informacja z prośbą o płatność są nasze firmowe nr telefonów.

Nie prosimy o dodatkowe wpłaty za usługi specjalne . Pobieramy od Państwa środki wyłącznie za świadczone usługi lub usługi dodatkowe tj. abonament internetowy lub telewizyjny oraz usługi określone w Cenniku.

Firma Matrix nie posiada kont w żadnych portalach społecznościowych typu np. Facebook 
Wszelkie informacje otrzymane z takiego źródła są próbą oszustwa.


Polecamy również serię poradników jak zabezpieczyć się przed cyberprzestępczością.

Więcej informacji dostępnych w zakładce Dokumenty->Poradniki 

 

Pozdrawiamy

 Zespół Matrix

 

Script logo
Projekt i wykonanie:
Design by

0.7430MB