W związku z ostatnio docierającymi do nas informacjami chcieliśmy przekazać kilka uwag aby uniknąć i zabezpieczyć się przed oszustwami. 

1. Firma Matrix rozsyła wiadomości WYŁĄCZNIE INFORMACYJNE. Nie podaje w swoich wiadomościach żadnych linków do portalów transakcyjnych czy płatnościowych a jedynie do panelu klienta gdzie można sprawdzić swoje saldo. Poprawny i jedyny adres to https://panel.matrixinternet.pl/ 

2. Rozsyłane przez nas informacje są przekazywane:

– drogą mailową wyłącznie z adresu mailowego: 

  • biuro@matrixinternet.pl
  • dominik.l@matrixinternet.pl
  • lukasz.s@matrixinternet.pl

– sms-owo z nr telefonu:509 242 509, 505 046 206, 533 733 041, 512 232 500, 505 150 486, 570 507 444.

– za pomocą zautomatyzowanego systemu bez możliwość odpowiedzi na wiadomość.


Warto zwrócić uwagę na poprawność maila gdyż oszuści potrafią dorzucić jedną literkę do maila a my w codziennym zabieganiu nie zwracamy na to uwagi. 

Częstym zabiegiem oszustów jest prośba o płatność na jakąś nieznaczącą kwotę np. : „Ze względu na brak wpłaty Twoje konto zostanie zablokowane. Aby zapobiec blokadzie prosimy o wpłatę 1,00zł.  – to przykładowy SMS, jaki może trafić na naszą komórkę.  Dlatego zwracamy uwagę, że jedynymi nr telefonów, w których może być zawarta informacja z prośbą o płatność są nasze firmowe nr telefonów oraz automat rozsyłający informacje o zaległościach jednak bez żadnych linków czy odnośników do stron.

Nie prosimy o dodatkowe wpłaty za usługi specjalne . Pobieramy od Państwa środki wyłącznie za świadczone usługi lub usługi dodatkowe tj. abonament internetowy lub telewizyjny oraz usługi określone w Cenniku.

Firma Matrix nie posiada kont w żadnych portalach społecznościowych typu np. Facebook 
Wszelkie informacje otrzymane z takiego źródła są próbą oszustwa.


Polecamy również serię poradników jak zabezpieczyć się przed cyberprzestępczością.

Więcej informacji dostępnych w zakładce Dokumenty->Poradniki 

Pozdrawiamy

 Zespół Matrix